بستری شدن دو بیمار سمنانی در اولین روز بهار، افتتاح آزمایشگاه ویروس شناسی سمنان در سوم فروردین

به گزارش وبلاگ مکس، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بستری دو بیمار جدید مبتلا به کووید19 در اولین روز فروردین در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان اطلاع داد.

بستری شدن دو بیمار سمنانی در اولین روز بهار، افتتاح آزمایشگاه ویروس شناسی سمنان در سوم فروردین

دکتر نوید دانائی در گفت وگو با وبلاگ مکس با اشاره به آخرین شرایط شیوع بیماری کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه ضمن تبریک نوروز و سال جدید خورشیدی اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا کنون 18 هزار و 442 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی توضیح داد: در شبانه روز گذشته و از 30 اسفند ماه 1399 تا اول فروردین ماه 1400 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به چهار هزار و 750 نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس ادامه داد: علاوه بر این در این بیش از یک سال 13 هزار و 692 بیمار نیز به صورت سرپایی در شهرستان های 6گانه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به چهار هزار و 23 نفر رسید.

وی همچنین یادآوری کرد: در روز گذشته و در آخرین روز سال 99 نیز هشت بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید19 در شش شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی سمنان شناسایی شدند.

دکتر دانایی همچنین از برنامه ریزی برای افتتاح یک آزمایشگاه ویروس شناسی در شهر سمنان اطلاع داد و گفت: آیین افتتاح آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی سمنان روز سوم فروردین ماه با حضور مسئولین استانی، برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بستری شدن دو بیمار سمنانی در اولین روز بهار، افتتاح آزمایشگاه ویروس شناسی سمنان در سوم فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستری شدن دو بیمار سمنانی در اولین روز بهار، افتتاح آزمایشگاه ویروس شناسی سمنان در سوم فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید