اینستاگرام اخبار جعلی به کاربرانش پیشنهاد می نماید

به گزارش وبلاگ مکس به نقل از پرس اسوسیشن، طبق گزارشی جدید اینستاگرام اخبار جعلی ویروس کرونا و محتوای ضد واکسیناسیون را به میلیون ها کاربر پیشنهاد می نماید.

اینستاگرام اخبار جعلی به کاربرانش پیشنهاد می نماید

تحقیقی که در مرکز مقابله با نفرت دیجیتال (CCDH) انگلیس و با همکاری یک خیریه صورت گرفته، نشان می دهد این پلتفرم اجتماعی محتوایی را به کاربرانش پیشنهاد می نماید که حاوی نظریه های توطئه درباره کووید 19 و محتوای مخرب دیگر است.

همچنین ادعا می گردد اطلاعات غلط بهداشتی و نظریه های توطئه مرتبط با گروه QAnon همراه ادعاهای اشتباه درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط الگوریتم های اینستاگرام ترویج می شوند.

طبق گزارش مذکور محققان برای آزمایش الگوریتم های توصیه اینستاگرام، حساب های کاربری آزمایشی ایجاد کردند و پسته ها حساب های کاربری مختلفی در این پلتفرم برای آنها پیشنهاد شد.

مرکز CCDHو خیریه مذکور هشدار دادند با وجود چنین الگوریتمی در اینستاگرام، میلیون ها کاربر آن در معرض اخبار جعلی مخرب قرار دارند. اینستاگرام قبلاً اعلام نموده بود گام هایی برای کنترل گسترش انواع اخبار جعلی را افزایش داده است.

اما گزارش این شرکت نشان می دهد به حساب های کاربری آزمایشی ایجاد شده، پست هایی پیشنهاد شده که حاوی ادعای جعلی بوده است مانند آنکه کووید 19 واقعی نیست و واکسن ها غیر ایمن هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اینستاگرام اخبار جعلی به کاربرانش پیشنهاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام اخبار جعلی به کاربرانش پیشنهاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید